Ahoj kamaráti, ahoj všetci,

práve ste zavítali na retro stránku NeBySa.com, ktorá bola v prevádzke od roku 2004 do roku 2010.

Doba sa zmenila, Jožovu predajňu s motorkami na Teslovej ulici či Vašove štúdio Relax v Dúbravke už nenájdete, ale naše betálne články si tu stále s chuťou prečítať môžete.

Vaši Mišovia


"boli sme pri tom" 
 23.10.2010

Reportáž z koncertu: Brno nežné a plné energie
Šnúra koncertov skupiny Elán po bývalom Československu pokračuje. Z Prahy, kde Elán odohral svoj prvý koncert na českom území, navyše v magický deň – 20. 10. 2010, sa aktuálny hudobný program Anjelska daň preniesol 22. októbra do Brna. Návštevníci mali, už po druhý krát, možnosť zakúpiť si aj dlhoočakávaný album skupiny s rovnomenným názvom.
Ale venujme sa samotnému koncertu v Brne. Prvé, čo musíme určite pochváliť, je výborné zvládnutie organizácie parkovania v okolí výstaviska. Ľudí, ktorí prichádzali motorizovane na koncert z ďaleka, ako aj z blízka, bolo neúrekom a nestáva sa často, aby ste dostali parkovací servis doslova až k vlastnému autu. V Brne to tak bolo a ušetrilo nám to veľa času a zbavilo prvotných obáv.


Moderný a multifunkčný pavilón P brnenského výstaviska pre 10 000 ľudí, ktorý v tento chladný októbrový piatok vítal fanúšikov, sa postupne od šiestej hodiny začal zapĺňať a tesne pred koncertom, ktorý začal skoro presne o ôsmej, bol takmer plný. Zima hnala ľudí dnu, k stánkom s občerstvením, ako aj k Elán shopu s lákavou ponukou nového CD skupiny. A Elánom žilo aj celé okolie, koncertné chorály sa chystali aj na okolitých benzínových čerpadlách, či hoteloch.


A potom to prišlo, 1, 2, 3 a prichádza videoprojekcia, v pozadí hrá skladba Vyplazený jazyk a nasleduje jeden hit za druhým. Ak je potrebné v rámci dvojhodinového koncertného programu Anjelska daň niečo oceniť, tak určite nemôžeme nespomenúť kvalitný výber piesní, ktoré pri minulých koncertných šnúrach chýbali, či čoraz lepší spev frontmena Joža Ráža, ktorý so svojím hlasom predviedol úžasnú práca za uplynulé roky od nehody. Jožo okrem toho výrazne schudol a v Brne ste mohli mať miestami pocit, že stojíte na koncerte Elánu v časoch najväčšej slávy.


Koncertný program Anjelská daň zaraďuje medzi „osvedčenú klasiku“ aj úplne nové piesne (Anjelska daň, Sto rozchodov, Nepereživaj a ďalšie), ktoré prinášajú príjemné oživenie a získavajú si svojich fanúšikov, ktorí spievajú aj tieto novinky rovnako dobre ako staré hity. Novinkou a pre mnohých nečakanou zmenou bol aj krátky blok skladieb Vaša Patejdla, ktorý sa pri Ja viem a Ak nie si moja „záhadne“ premiestnil na malé pódium uprostred haly.

Nebol by to Elán, kedy odišiel z pódia bez tradičného prídavku na rozlúčku. Sme len radi, že k prídavkom patrí aj pieseň Nie sme zlí, legendárna hymna nejednej generácie.

A tak, čo dodať, najbližšie si tú pravú Elánovskú koncertnú pohodu môžete užiť v Českých Budějoviciach a my veríme, že užijete.

Mišo Milata


Elán - Brno 2010 Elán - Brno 2010 Elán - Brno 2010 Elán - Brno 2010
Elán - Brno 2010 Elán - Brno 2010 Elán - Brno 2010 Elán - Brno 2010
Elán - Brno 2010 Elán - Brno 2010 Elán - Brno 2010 Elán - Brno 2010
Elán - Brno 2010späť...

BlueBoard.cz
Použitie materiálov z tejto stránky je bez súhlasu autorov zakázané.
P & C Mišovia 2004 - 2010. misovia@nebysa.com

NAJ.sk