Ahoj kamaráti, ahoj všetci,

práve ste zavítali na retro stránku NeBySa.com, ktorá bola v prevádzke od roku 2004 do roku 2010.

Doba sa zmenila, Jožovu predajňu s motorkami na Teslovej ulici či Vašove štúdio Relax v Dúbravke už nenájdete, ale naše betálne články si tu stále s chuťou prečítať môžete.

Vaši Mišovia


"boli sme pri tom" 
 14.11.2010

Elán v Liptovskom Mikuláši

Zimný štadión sa otriasal v základoch
12. november 2010 bude pre obyvateľov Liptovského Mikuláša a širokého okolia dňom, na ktorý budú spomínať ešte dlho. Do centra Liptova po 14 rokoch v rámci Elán Tour 2010 zavítala hudobná legenda Elán, aby divákom predstavila svoj nový album, ale aj nestarnúce hity.

Na Liptov sme presne v čase nástupu Elánu na pódium dorazili aj my, a tak vám v spolupráci s našim kamarátom Dominikom prinášame ďalšiu reportáž z výborného koncertu.

Koncert sa konal na mestskom zimnom štadióne a začal tak, ako je to už u Elánu zvykom, na minútu presne. Počas úvodného intra v podobe skladby Vyplazený jazyk skupina predstavila veľkolepú projekciu a piesňou Od Tatier k Dunaju odštartoval Elán večer plný hitov, ale aj nových piesní, ktoré tento krát Jožo Ráž po textovej stránke ovládal stopercentne. Znalcov elánovskej tvorby potešilo, že búrlivým potleskom odmenili diváci nielen známe hity, ale aj úvodné tóny náročnejšej skladby, akou nepochybne je H.Ch. Andersen.


Atmosféra koncertu bola perfektná, chalani z Elánu sú vo výbornej forme a ľudia sa skvele bavili. Jožo Ráž zahrial publikum prípitkom počas skladby Cigary idú do neba, nadšenie vyvolal Vašo Patejdl, keď skladby Ja viem a Ak nie si moja odspieval uprostred zimného štadióna na vyvýšenom pódiu. Jano Baláž zas neostal nič dlžný svojej povesti vtipkára a keď skvele „vytiahol“ záverečný tón svojho partu v piesni H.Ch.Andersen, dočkal sa nielen ovácií publika, ale aj objatia od gitarového mága Henryho Tótha :-)


Koncert vyvrcholil piesňami Nie sme zlí a Voda, čo ma drží nad vodou, ktoré ľudia s kapelou spievali ako jeden hlas. Podarený večer je teda za nami a nastáva však zvláštny smútok víťazov, Elán Tour 2010 dospel k svojmu záveru. Takže Mikuláš, ďakujeme, ahoj!

Text: Dominik Šoltis
Foto: Mišo DomčekElán - L. Mikuláš 2010 Elán - L. Mikuláš 2010 Elán - L. Mikuláš 2010 Elán - L. Mikuláš 2010
Elán - L. Mikuláš 2010 Elán - L. Mikuláš 2010 Elán - L. Mikuláš 2010 Elán - L. Mikuláš 2010
Elán - L. Mikuláš 2010 Elán - L. Mikuláš 2010 Elán - L. Mikuláš 2010 Elán - L. Mikuláš 2010
Elán - L. Mikuláš 2010 Elán - L. Mikuláš 2010 Elán - L. Mikuláš 2010späť...

BlueBoard.cz
Použitie materiálov z tejto stránky je bez súhlasu autorov zakázané.
P & C Mišovia 2004 - 2010. misovia@nebysa.com

NAJ.sk