Virtuálne múzeum Elánu - www.nebysa.com
   Domov Foto-koncerty Foto-ostatné Antikvariát Rarity Novinový stánok Hlavná pokladňa NeBySa-retro
17/09/2021 00:55   
Menu
Domov
Fotogaléria
Foto-koncerty
Foto-ostatné
Antikvariát
Populár
Rarity
Novinový stánok
Hlavná pokladňa
Plagáty

Informácie
Hľadať
Užívatelia
Kontakt

Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaný členovia: 48
Najnovší člen: gfru
Posledné články
Stále viem len to isté
PARDON exclusive
Juraj Farkaš: Elán m...
Na Novej scéne začali skúšať muzikál Kráľ Dávid
Na Novej scéne začali skúšať muzikál Kráľ Dávid


BRATISLAVA (SME – bd) – V utorok začali na bratislavskej Novej scéne (NS) skúšať ďalší z muzikálových projektov – Kráľa Dávida, ktorý bude mať premiéru 19. júna. Hrať sa však bude aj cez divadelné prázdniny, do polovice júla ako súčasť Kultúrneho leta. Júnová premiéra by mala patriť externistom, herci NS budú v muzikáli účinkovať až od konca septembra. Od januára 1999 by sa inscenácia mala hrať na javisku bratislavského Istropolisu.

Tentoraz pôjde o pôvodnú slovenskú novinku – libreto napísal Jozef Urban, hudbu skomponoval Ľubo Horňák, autorkou choreografií je Šárka Strapáková a režisérom Jozef Gombár, ktorý v roku 1996 prenikol až na Broadway. O výpravu sa postarali Erika Gabušová (kostýmy)a Marek Hollý (scéna). V muzikáli sa predstavia najmä nové tváre, mladí herci novoscénického súboru a hostia vybraní konkurzom. V hlavných rolách sa budú alternovať Katarína Hasprová, Peter Slivka, Dodo Dubán, Stano Král, či Ivo Heller. Úvodnú skladbu Jeruzalem nahral Jožo Ráž zo skupiny Elán, naživo však účinkovať nebude.

Na Novej scéne je však aj pred aktuálnou premiérou. V nedeľu 26. apríla si tu publikum bude môcť pozrieť absolventské predstavenie 4. ročníka bábkoherectva VŠMU, ktorý naštudoval hru Ľubomíra Feldeka Botafogo. Dramaturg, režisér a pedagóg VŠMU Andrej Pachinger zdôraznil, že Botafogo mal v šesťdesiatych rokoch prelomový význam pre poetiku bábkového divadla. „Som rád, že poslucháči VŠMU si vybrali práve tento titul, pretože ponúka široké možnosti prezentácie talentu.“ V inscenácii je využitá technika čierneho divadla, autorom scény je Ján Zavarský, bábok Eva Farkašová a účinkujú Viktor Horján, Lenka Košická, Lucia Obernauerová, Katarína Odzganová a Barbora Šuleková.

SME, 23.4.1998
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno (nick)

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

gfru
09/12/2015
ahojte, nemá niekto na kazete nahraný jožov video príspevok zo Slávika z roku 2000?

Stevo
08/10/2011
Ahoj. Pozdravujem všetkých elánistov a som rád, že som objavil stránku ktorá spája ľudí "rovnakej krvnej skupiny":-)

zuzuant
27/06/2011
prosím Vás ľudia bola som na koncerte v BN a chcem sa spýtať nevie niekto meno kameramana ktorý kameroval pod pódiom? myslím že bol aj v Pardubiciach...ďakujem moc by ste mi pomohli smiley

Tomas88
28/02/2010
Dávnejšie tu padla otázka, kto naspieval Vodu... v angličtine. BOl to Anthony Field a link na stiahnutie mp3 je v našom NeBySa fóre.

sora
25/01/2010
ahoj,zdravím všechny elánisty.V dubnu nám konečně víjde nové cd

Tomas88
09/11/2008
ahoj, nie som si v tomto momente istý, kto ju naspieval, ale ak chceš, môžem ti ju poslať ripnutú do mp3 z videoklipu z DVD Fontána pre Zuzanu III

kubo
06/11/2008
Ahojte vseci.Neviete nahodou kto naspieval pesničku:Voda čo ma drží nad vodou v angličtine a kde by som ju mohol zohnať?

Jarecny
04/11/2008
DAKUJEM ZA RARITY, TESIIIIIM

mountain_lover
24/10/2008
výborná vec smiley

MisoD
23/10/2008
Do sekcie rarity dnes pribudla kompletná publikácia 15 rokov piesní o láske alebo Elán, to je... takže opäť niečo nové na čítaniesmiley

Archív shoutboxu